potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, dubna 29, 2004

Mečiarova vlnka bez šťávy

Vladimír Mečiar utrpěl v posledních dnech dvě drtivé porážky: nestal se slovenským prezidentem a přestalo vysílat nitranské rádio Hviezda FM, jediné elektronické médium v zemi jasně nakloněné jeho HZDS. Mečiar měl ve vysílání pravidelnou hodinku otázek a odpovědí, kvůli které rádio několikrát inkasovalo pokutu od Rady pro vysílání a retransmisi. Jeho dosavadní majitel, místopředseda HZDS Ján Kovarčík, si z toho ale nic nedělal.

Hviezda FM se odmlčela minulé úterý poté, co město Nitra odhlasovalo jeho odpojení od elektřiny kvůli neplacení. Rádio dluží také 40 milionů korun Slovenským telekomunikacím za šíření signálu. Radnice rovněž vypověděla provozovateli stanice, společnosti Rádio Nitra, nájemní smlouvu z domu, v němž stanice sídlí. Kuriózní je skutečnost, že k odpojení elektřiny došlo dvě hodiny poté, co mediální rada odsouhlasila převod vysílací licence z původních majitelů na britského investora Bryana A. Rylandse. Ten se nechal slyšet, že radnici za její krok po 1. květnu, kdy Slovensko vstoupí do Evropské unie, zažaluje u soudu v Londýně.

Rylands, který měl před koupí Hviezdy FM na tomto rádiu pravidelný pořad v angličtině, hodlá stanici od 1. května přejmenovat na Rádio Alfa a změnit její vysílací strukturu tak, aby se stala „avantgardní, atraktivní a apolitickou“. Jisté je, že z éteru nadobro zmizí Vladimír Mečiar. Nakolik tento krok uvítají posluchači v Nitře, není jasné. Již nyní ale bývalé provozovatele Hviezdy FM jistě proklínají, neboť jim patřila také všechna kina ve městě a radnice je rovněž kvůli neplacení uzavřela. Nitrané tedy musí jezdit za filmy jinam.

(REFLEX 18, 29.4.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home