potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pondělí, května 24, 2004

Tři nové specializované televize v Polsku

Wirtualnemedia.pl (jp)

Polský televizní trh obohatí v letošním roce další tři nové stanice. Kanál zaměřený výhradně na ekonomické zpravodajství a obchod hodlá spustit společnost Media Biznes. TV Biznes nyní čeká na udělení licence od Státní rady pro rozhlas a televizi. Programově se má nový kanál zaměřit na diváky, které zajímá obchod. Významným partnerem projektu je mezinárodní ekonomická univerzita v Poznani. TV Biznes by měla zpočátku vysílat 16 hodin denně (od 8:00 do 24:00), z toho 5 hodin premiérového vysílání a 11 hodin repríz. Součástí programu má být magazín „Biznes dziś“, desetiminutové denní zpravodajství vysílané každou hodinu, a tříminutový zpravodajský servis každých 30 minut, dále hospodářský magazín, „Biznes Hyde Park“, „Biznes-Kino“, „Biznes-Moda“, „Biznes-VIP“ a „Imperium Moto“. Stanice chce navázat spolupráci s podobně zaměřenými televizemi Bloomberg TV, EbS a polským deníkem Rzeczpospolita. Šéfem projektu je Piotr Barełkowski, ředitelem stanice má být Dobiesław Wielińdki.

Druhým projektem má být soutěžní kanál TV Fortuna, za nímž stojí populární moderátor televizní soutěže Kolo štěstí (na české TV Nova vysílané pod názvem Kolotoč) Wojciech Pijanowski. „Nebudu bezprostředně konkurovat informačně-vzdělávací TVP, ani jiným televizním stanicím operujícím na polském trhu. TV Fortuna má přinést konkrétní, diváky požadovaný typ vysílání,“ tvrdí Pijanowski. Ambicí tvůrců stanice je přinést první orignální tematický kanál, v jehož programu mají dominovat televizní turnaje, hry a kvízy. TV Fortuna má vysílat 24 hodin denně prostřednictvím satelitu a vysílání chce spustit ještě letos na podzim.

S třetím projektem přichází silný televizní hráč, filmový kanál HBO. Na přelomu roku plánuje uvést na polský trh novou filmovou televizi Cinemax, která bude součástí programové nabídky balíku HBO MaxPak. Obsah Cinemaxu budou tvořit filmové tituly volně dostupné v distribuci, klasické snímky, evropské kino a filmy z prestižních národních a světových filmových festivalů. Cinemax bude vysílat 18 hodin denně přes pracovní týden a 24 hodin denně o víkendu. Podle HBO má jít o čistě výběrový filmový kanál, jakousi alternativu klasického HBO zaměřeného na hollywoodské filmové trháky. Cinemax, který již nyní vysílá ve třiceti zemích světa, bude možné předplatit buď samostatně nebo v balíku HBO MaxPak. Cena prý ale ještě nebyla stanovena.

(Mediaportál.sk, 24.5.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home