potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pátek, července 30, 2004

Česká televize uvede reality show Největší Čech

Hned dvě české televize připravují na letošní podzim uvedení vlastních reality show. Zatímco TV Nova již nyní láká diváky k účasti na pořadu Milionový pár inspirovaném americkými reality show Joe Millionaire (Joe milionář), The Bachelor (Starý mládenec) a Cupid (Amor), Česká televize si zatím zaregistrovala ochranné známky k reality show Největší Čech. Podle mluvčího ČT Martina Krafla jde o vlastní formát, jenž bude provázet vysílání veřejnoprávní televize i po celý příští rok. „ČT samozřejmě nemůže poté, co poslanci a senátoři neschválili zvýšení poplatků, sedět s rukama v klíně a čekat, co bude dál. Vedle hledání úspor a zvyšování výnosů se snažíme připravovat pro diváky maximálně zajímavý program,“ vysvětluje Krafl, podle něhož televize nemusí kvůli úsporám rušit žádný ze svých pořadů.

„V první polovině srpna představíme změny, které pro diváky chystáme na podzim tohoto roku. Chceme diváky překvapit - mezi novinkami se skutečně objeví reality show "Největší Čech", s kterou souvisí zaregistrování ochranných známek (kromě samotného názvu pořadu jde také o známku „Vyberte největší osobnost Čech, Moravy a Slezska“ – pozn. aut.). Projekt odstartujeme v říjnu a na obrazovce ČT se s ním diváci budou setkávat i v průběhu roku 2005,“ uvedl Krafl s tím, že další informace zatím není možné uvést, protože projekt je ve fázi příprav.

Televize Nova odstartuje svoji reality show Milionový pár 16. září ve 20 hodin. Třináctidílný pořad, v němž se utká 12 mužů a 12 dívek vybraných prostřednictvím castingů (proběhnou od 21. do 23. srpna), bude vysílat každý čtvrtek až do konce roku. Podstatou soutěže je získat vyřazovací metodou pár, který v případě sňatku získá od televize výhru milion korun. Před každým dílem Nova losem rozdělí soutěžící do párů, které budou v přímém přenosu plnit různé úkoly. Po každém přenosu pak diváci svými hlasy rozhodnou, který muž a která dívka ze hry vypadnou. Soutěžící budou celých 13 týdnů trávit společně v „Penzionu Osamělých srdcí“, který budou moci opustit pouze dva dny v týdnu. Soutěže, jejíž dramaturgyní je bývalá moderátorka erotického pořadu Peříčko Soňa Polonyiová, se mohou zúčastnit mladí lidé ve věku od 21 do 35 s čistým trestním rejstříkem. Televize také trvá na jejich heterosexuální orientaci.

(Médiaportál.sk, 30.7.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home