potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pondělí, července 26, 2004

Reportér ČT Jiří Hynek kritizuje deník Právo

Reportér České televize Jiří Hynek, který se měl stát podle deníku Právo obětí nájemné vraždy, viní tento deník z manipulace. Podle Hynka noviny zkreslily citaci, ve které se vyjadřuje k údajné hrozbě ze strany severočeského podsvětí. Nejmenovaný podnikatel spřízněný s ústeckým soudcem Jiřím Berkou si měl podle redaktora Práva Pavla Blažka objednat za milion korun Hynkovu fyzickou likvidaci. Hynek ale tvrdí, že podle policie měly být peníze použity pouze k fyzickému útoku a zastrašení, aby se přestal věnovat kauze soudce Berky obviněného ze zločinného spolčování se severočeským podsvětím.

Proti materiálu Práva, který deník vydal minulou středu na své titulní straně, protestovala také Česká televize. Deník se ale hájí tím, že informaci o chystané vraždě mu řekl přímo televizní reportér a na nátlak ostatních médií vydal přepis telefonických rozhovorů mezi svým redaktorem Pavlem Blažkem a reportérem Jiřím Hynkem. Z nich ale jednoznačně nevyplývá, že by Hynek potvrzoval informaci o chystané vraždě. Zveřejněné přepisy navíc nebyly podle Hynka úplné. „Chyběla tam autorizace, kde říkám, že o vraždě nevím,“ tvrdí. Informaci o chystané vraždě jinak deníku nikdo konkrétní nepotvrdil, i když zástupce šéfredaktora Robert Dengler tvrdí, že ji mají ověřenou z důvěryhodných zdrojů.

Jiří Hynek se měl stát terčem útoku již loni v říjnu, kdy jej chtěla nechat zmrzačit jistá skupina severočeských podnikatelů. Tehdy jej policie ukryla na neznámém místě poblíž Prahy a útočníky včetně objednatelů útoku pozatýkala. Případem soudce Berky obviněného ze zneužívání pravomoci veřejného činitele se Hynek zabývá již od loňského dubna a podle svých slov se mu bude věnovat i v nejbližších dnech. „Mám další informace a chtěl bych v něm pokračovat, protože si myslím, že když se důsledně prověří některé informace, tak vyplynou na povrch další provázanosti do Policie, státní správy a justice, které v tom případu jsou. Během prázdnin bych chtěl ještě něco stihnout,“ uvedl reportér.

(Médiaportál.sk, 26.7.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home