potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, července 29, 2004

Shrek nevystřídá Večerníčka

Slovenská televize se odhodlala k velmi riskantnímu kroku: skoro po třiceti letech pozmění znělku Večerníčku, v níž pohádkový dědeček rozsvěcí hvězdy nad svojí chaloupkou. Poprvé se na obrazovce objevila v roce 1977 a čeští diváci si ji mohou pamatovat ještě z doby federální Československé televize, kdy se – podobně jako moderátoři federálního Deníku/Denníku – střídala s dodnes stále aktuálním českým Večerníčkem.

Podle marketingového šéfa STV Branislava Zahradníka nepůjde o nijak drastickou změnu. „V žádném případě se nestane, že by dědečka vystřídal například Shrek.“ I tak si televize koleduje o malér, protože když na začátku letošního roku nahradila úterní večerníčky losováním sportky, zvedla se taková vlna protestů, že se sám generální ředitel Richard Rybníček musel ve vysílání omlouvat a program uvést do původní podoby.

Český Večerníček s novinovou čepicí obšťastňuje dětské diváky už od roku 1968. Znělka se za osmatřicet let nijak výrazně nezměnila, pokud ovšem nepočítáme přechod na barevné vysílání v sedmdesátých letech a proměnu fontu nápisu Večerníček, jež se zobrazuje na závěr znělky v logu České televize. Vzkaz na Kavčí hory: Není také čas na změnu?

(REFLEX 31, 29.7.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home