potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pondělí, července 26, 2004

Zátah na neplatiče koncesionářských poplatků

Wirtualnemedia.pl (jp)

Neplatiči koncesionářských poplatků v Polsku mají namále. Podle deníku Życie Warszawy totiž veřejnoprávní rozhlas a televize připravují společně s poštou namátkové kontroly, při kterých by pošťáci mohli udělovat pokuty za nepřihlášené přístroje. „Brzy začnou kontroly lidí, kteří neplatí koncesionářské poplatky. Budou je provádět kontroloři Polské pošty, kteří – pokud budou vpuštěni do bytu – budou moci udělit pokutu,“ napsal list.

Kontroloři začnou pracovat v srpnu a kromě domácností se zaměří také na firmy, u nichž je platební morálka na velmi nízké úrovni. Poplatky se totiž týkají jak fyzických osob, tak společností a státních institucí. Polská pošta a ministerstvo infrastruktury varovaly, že kontroly se nezaměří pouze na Varšavu. Po firmách a úřadech přijdou na řadu privátní byty. Podle pošty se kontrol ujmou pracovníci místních poboček. Pokud narazí na nezaregistrovaný televizor nebo rádio, vydají příkaz k jeho registraci a uloží pokutu. Tu bude muset dlužník uhradit do dvou týdnů, jinak se věcí začnou zabývat exekutoři.

Měsíční poplatek za Polskou televizi je 15,40 zlotých (110 Kč), pokuta za nepřihlášený přístroj bude třicetinásobek této částky – 462 zlotých (3 300 Kč), uvádí Życie Warszawy. „Občan nemá povinnost pustit do svého bytu poštovní kontrolory. V tomto ohledu se vůbec nic nezměnilo,“ řekla listu mluvčí polské Rady pro rozhlas a televizi Dorota Jaslowska.

(Médiaportál.sk, 26.7.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home