potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pondělí, srpna 30, 2004

Týdeník Strategie koupí firma Aliafin

Novým majitelem týdeníku Strategie zaměřeného na oblast médií, marketingu a reklamy bude českobudějovická akciová společnost Aliafin. Konkurenčnímu časopisu Marketing&Media to potvrdil Petr Rasocha, generální ředitel vydavatelství Sanoma Magazines Praha, jež Strategii prodává. Společně s tímto titulem se Sanoma zbaví také dalších specializovaných titulů, mezi něž patří Zdravotnické noviny, Postgraduální medicína a Sestra. K uzavření smlouvy má podle Rasochy dojít na přelomu září a října.

Společnost Aliafin je vlastnicky spřízněná s americkou firmou European Trust Services, Inc. (ETS), jejíž česká pobočka nedávno získala ochranné známky k časopisům Marketing Magazine, Polygrafie revue, Podnikání v praxi, ale také Dítě a Šikula (v minulosti tyto tituly vydávala společnost Adore Publishing, později část z nich převzala Mladá fronta, a.s.). ETS v polovině srpna požádala český patentový úřad o registraci ochranných známek Dieta a Room, což by mohly být další tituly zapadající do časopiseckého portfolia této společnosti. Zástupcem ETS v České republice je Milan Matoušek, který je zároveň členem představenstva Aliafinu.

Společnost Aliafin vznikla letos v únoru, na jaře se neúspěšně účastnila tendru na koupi 69-procentního podílu Autoklubu Bohemia Assistance (ABA). Minulý týden obchodní rejstřík zapsal stoprocentní dceřinou firmu Aliafinu One media se sídlem ve Wenzingově ulici v Praze, kde také sídlí rádia Frekvence 1, Evropa 2 a mediazastupitelství Reggie Radio Music. Lidé spojení s firmou Aliafin vesměs podnikají v oblasti realit.

(Médiaportál.sk, 30.8.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home