potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

středa, srpna 04, 2004

Vzpomínky na Frontu

Pod tímto titulkem zde měl vyjít článek bývalého šéfredaktora týdeníku MF PLUS Patrika Kaizra o důvodech jeho odchodu z vydavatelství Mladá fronta. Krátce před uzávěrkou ale Kaizr text stáhl, protože prý v souvislosti s ním kdosi telefonicky vyhrožoval jeho manželce. Těžko říci, zda to je skutečný důvod, každopádně Reflex výbušný materiál, jenž by zcela jistě vedl k zajímavému sporu mezi dvěma známými časopiseckými vydavatelstvími, neuveřejní.

V souvislosti s Mladou frontou PLUS, o níž jsem psal přede dvěma týdny, se neozval pouze Patrik Kaizr. Na rozdíl od kolegy JXD nejsem zvyklý na to, že by mi psali anonymové. Zvlášť ne anonymní práskači. O následující komunikaci s uživatelem e-mailové adresy zdewww@centrum.cz se proto podělím i s čtenáři (přepisuji doslovně i s pravopisnými chybami):

„MF Plus: Pane Potůčku, z taktických důvodů zůstanu v anonymitě. Nicméně: Mladá fronta, a.s. svůj náklad MF Plus zkupuje sama pomocí najatých brigádníků.“

„Zajímavé. Jak jste na to přišel?“

„Řekněme, že prostředí je mi intimně známo:-)“

„To je sice pěkné, ale máte pro to nějaký důkaz?“

„Ne, nemám. Berte to jako námět. Hodně štěstí.“


Takže jsem zvedl telefon a zavolal šéfredaktorovi MF PLUS Davidu Černému. „Jasně, skupujeme ho a časáky házíme do Vltavy hned za redakcí. Část nákladu ještě roztrháme a vozíme jako podestýlku do kravína v Doksech. Ne, samozřejmě to je pitomost. Za takové peníze by se dala pořídit slušná billboardová kampaň.“Taky mi to přijde jako pitomost. Jenom bych chtěl potkat někoho, kdo si MF PLUS pravidelně kupuje. Zatím jsem na nikoho takového nenarazil.

(REFLEX 32, 5.8.2004)

1 Comments:

Blogger AntropoGolgo said...

If I had been contacted I could have given some light into the whole story of how Rene Decastelo learned in Stratosfera the trick of buying thousands of magazines through some agency that then distributes copies at, for example, metro entrances. Before I left Czech Republic, in January this year, I saw some youngsters distributing two-week old MfPlus at the Holesovice station. It should be enough to ask the salespeople at the commercial stands in front of the station or the homeless whop sells Novy Prostor there. They may confirm that such give-away happens there every couple of weeks. I remember hearing Rene Decastelo mention during my Redhot days, that this was the way used to pump up the sales numbers...
Fabiano Golgo
fabianogolgo@post.cz

5. srpna 2004 18:14

 

Okomentovat

<< Home