potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, září 02, 2004

Není VŽ jako VŽ?

Václav Žák, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání zvolený za vládní sociální demokracii, patřil mezi vytrvalé kritiky sobotních půlhodinek Vladimíra Železného na televizi Nova. Stejně jako většina novinářů exřediteli vyčítal vyřizování osobních účtů prostřednictvím televizní obrazovky, subjektivní hodnocení jeho trestních kauz a komentování politické situace v zemi.

Nyní to samé, i když v mnohem menším měřítku, dělá Václav Žák v týdeníku Ekonom, kde pod zkratkou VZ edituje stránku o médiích. V čísle 30, které vyšlo poslední červencový týden, popisuje spor mezi Radou pro rozhlasové a televizní vysílání a Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) o způsobu, jakým má Česká republika plošně zavést digitální televizi. ČTÚ v červenci bez souhlasu Rady udělil třem společnostem sítě digitálních vysílačů, což radní označili za nezákonné a obrátili se na Ústavní soud.

Zkratka VZ celý spor popisuje jako nestranný novinář, přičemž z článku vyplývá, že telekomunikační úřad rozhodl špatně. V článku, který se tváří jako zpravodajský příspěvek, nedostali zástupci ČTÚ prostor k vyjádření. Poněkud pomýlený postup člena regulačního orgánu, který má mj. dohlížet na objektivitu a nestrannost rozhlasového a televizního zpravodajství.

(REFLEX 36, 2.9.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home