potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pátek, října 29, 2004

Pokrytectví televizní Elsy

„Podobně jako je Oscar a Emmy, bude od letošního roku Český lev a Elsa, sestra svého staršího zkušenějšího bratra,“ vysvětlil Petr Vachler, šéf České filmové a televizní akademie, proč v Česku vzniká další soutěž původní dramatické tvorby. Předávání sošek lvice Elsa bude vysílat Česká televize a ta se také může těšit na většinu cen. Komerční stanice totiž mezi nominace téměř neprorazily. Prima vůbec, Nova je ze čtrnácti kategorií zastoupena ve třech.

„Elsa chce jako jediná vyzvednout kvalitu a původní českou domácí tvorbu v porovnání s všemocnými peoplemetry, či zikonizovanými anketami,“ říká Petr Vachler. Nominace pořadů Novy (Tele Tele, Na vlastní oči, 24 hodin) proběhla bez jejího vědomí. Generální ředitel Petr Dvořák se proto předávání cen nezúčastní: „Máme zcela jistě konkurenceschopné pořady i v jiných kategoriích.“ A to je pravda: proč třeba nemá Nova alespoň jednu nominaci v kategorii moderátor zábavy?

Nominacemi na premiérový ročník Elsy se filmová a televizní akademie zbytečně shazuje. Je vidět, že se pánové z ČFTA stále ještě nedokázali oprostit od někdy až patologické nechuti ke komerčním televizím. Možná se chtějí zavděčit ČT za podporu jejich soukromých projektů. Každopádně se to vymyká zdravému rozumu.

0 Comments:

Okomentovat

<< Home