potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

úterý, října 05, 2004

TV Pardubice bude vysílat ze studia ČRo

PARDUBICE – Nová krajská televizní stanice TV Pardubice, jež by měla zahájit vysílání během několika málo měsíců, bude využívat prostory v budově pardubického studia Českého rozhlasu v ulici Anežky České. Krajským novinám to sdělila Jana Malíková, mluvčí televize Prima, jejíž majitelé budou stanici provozovat. „Počítáme s několika stálými zaměstnanci, kteří budou tvořit vedení redakce a dále s tolika externími spolupracovníky, aby byla zajištěna hladká výroba zpravodajství. Konkrétní jména zatím vzhledem k probíhajícím jednáním zveřejňovat nebudeme,“ uvedla mluvčí.

Televize v létě získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání oprávnění k pozemnímu vysílání na 44. kanálu z Krásného v Železných horách. Majitelé se ale musí spokojit s nižším výkonem vysílače a časovým omezením licence na pouhé dva roky. Důvodem je zařazení 44. kanálu v celé České republice do plánované digitální sítě. Podle Malíkové se ale provozovatel TV Pardubice, společnost RTV Galaxie, jež v současné době vysílá už v Praze a východních Čechách programy TV Praha a TV Hradec Králové, chce ucházet o digitální licenci a v případě úspěchu by krajskou televizi „překlopil“ do digitálu.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání chce vypsat výběrové řízení na první digitální licence již v průběhu října. K dispozici bude deset programových pozic ve třech digitálních sítích, které svým signálem ale zatím nepokryjí celé území České republiky. Jednu síť budou provozovat České radiokomunikace, jednu společnost Czech Digital Group vlastněná majiteli Primy a jednu Český Telecom. Pro regionální vysílání Rada vymezila dvě programové pozice v takzvaném multiplexu C patřícím Českému Telecomu. Ta svým signálem pokryje Pardubice, Hradec Králové, ale také Prahu, Brno, Olomouc, Liberec, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Plzeň a České Budějovice.

Do spuštění digitálního vysílání bude možné pardubickou televizi sledovat na klasickou anténu a také v kabelových rozvodech společnosti Karneval. Marketingový ředitel firmy Dušan Jelínek Krajským novinám potvrdil, že jednání o zařazení TV Pardubice do programové nabídky Karnevalu již probíhají. „Čekáme na uzavření celé záležitosti a zahájení vysílání z vysílače Krásný. Pro TV Pardubice máme v kabelové síti v Pardubicích již delší dobu vyhrazen kanál S 12. Pokud budou příznivé příjmové podmínky i v Přelouči, bude i tady upravena distribuce,“ slibuje. TV Pardubice bude součástí základní omezené nabídky MINI.

Program TV Pardubice budou tvořit seriály, filmy a publicistické pořady vysílané rovněž na TV Praha a TV Hradec Králové, každou hodinu však nabídne odpojované místní zpravodajství a večer před osmou hodinou hlavní zpravodajskou relaci zaměřenou výlučně na Pardubický kraj. Tu bude připravovat redakce složená z pěti externích redaktorů. „Počítáme s tím, že rozložení premiér a repríz zpravodajských relací, čas jejich vysílání i stopáž budou stejné jako v případě TV Praha a TV Hradec Králové,“ říká Jana Malíková. Krátké zprávy potrvají pět minut, hlavní zpravodajská relace čtvrt hodiny. Počítá se i s regionálním sportem a relacemi o počasí.

(Krajské noviny Pardubice, 6.10.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home