potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pondělí, listopadu 01, 2004

Petr Vachler reaguje na kritiku televizních cen Elsa

Předseda České filmové a televizní akademie (ČFTA) Petr Vachler dnes vydal tiskovou zprávu, ve které reaguje na kritiku médií směřovanou na nominace televizních cen Elsa. Obvinil v ní veřejnost a "některé žurnalisty a zástupce soukromých televizí" z vytváření spekulativních konstrukcí.

"V tisku se opět objevila řada nepřesností týkajících se hlasování a výsledků výročních televizních cen Elsa. Rád bych uvedl věci na pravou míru. (...) Jednotlivé televize, členové nominační poroty, prezidium ČFTA a producenti pořadů mají právo vprvním kole doporučit pořady kvýběru nominací. Teprve potom nominační porota určí vlastní nominace tajným hlasováním a vše sčítá notář. V druhém kole má možnost hlasovat celá ČFTA a pokud je někdo ve své kategorii nominován, nemůže v ní hlasovat. Takže kdyby Kinobox (oceněný Elsou a vyráběný ve Vachler Art Company) dostal můj hlas, byl by škrtnut," uvedl Vachler s tím, že pravidla a kategorie vymyslelo celé prezidium ČFTA a ceny může dostat jakýkoli pořad, "ať se to mně, či komukoliv jinému líbí nebo ne".

Vachler dále upozornil, že všechny televize měly možnost vyjádřit se ke kategoriím, ale televize Nova této možnosti nevyužila. "Nikdo nám za tři roky příprav nenapsal ani řádku připomínek ke kategoriím. Zároveň jsem přesvědčen, že prezídium ČFTA je otevřeno jednat splnou vážností o následujících ročnících, stejně jako jednalo o tom letošním. Kategorie byly vybrány velmi pečlivě a vím, že nikdy neuspokojí všechny. Pokud prezidium ČFTA jednou určí další kategorie, musí to být jen a pouze jeho rozhodnutí. Nikoli těch, které výsledky hlasování neuspokojily," dodal Vachler.

0 Comments:

Okomentovat

<< Home