potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

středa, listopadu 03, 2004

Poláci přišli o přenosy fotbalové Ligy mistrů

Wirtualnemedia.pl (jp)

Polská veřejnoprávní televize TVP musela upustit od vysílání fotbalové Ligy mistrů, protože se jí nepodařilo získat sponzory pro přenosy. Uvedl to deník Gazeta Wyborcza, podle něhož o soutěž usilovaly i komerční stanice. „Liga mistrů je drahá, ale atraktivní věc. Proto jsme uvažovali, že koupíme vysílací práva společně s TVP. Dokonce jsme se už domluvili, kolik kdo zaplatíme a jaké zápasy odvysíláme,“ přiblížil Jacek Okieńczyc, šéfredaktor sportu televize Canal+. Po několika týdnech ale z projektu sešlo a práva zůstala pouze TVP.

„O vysílání Ligy mistrů máme stále zájem, ale nezáleží jen na nás. Počítali jsme s tím, že část nákladů pokryje Canal+. Nebyli jsme připraveni na to, že budeme muset v letošním roce vynaložit další prostředky na vysílací práva a samotné přenosy. Do toho se objevila informace, že zájem o další ročník Ligy mistrů má komerční televize Polsat,“ uvedl šéfredaktor sportu veřejnoprávní stanice TVP3 Janusz Uznański, který vedl jednání se společností Bonivest Polska, zástupcem majitele vysílacích práv.

Šéf Bonivestu Malek Salko považuje průtahy se sháněním sponzorů pro přenosy za výlučný problém Polské televize. „Že jsou vysílací práva drahá? Můžu říci jen tolik, že cena, za kterou je prodáváme, je nižší než ta, za kterou jsme je nakoupili,“ tvrdí Salko.

0 Comments:

Okomentovat

<< Home