potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, listopadu 18, 2004

Virtuální inspirace z Bratislavy

Asi s měsíčním zpožděním začne televize Prima tuto neděli používat zpravodajské virtuální studio. Je to poprvé, co se na Palmovce (kde Prima sídlí) nebudou muset spolehnout na reálné dekorace typu šachovnice v Nedělní partii a výrazně promění podobu večerního Zpravodajského deníku. Bylo už načase.

Zkušenosti s virtuálním studiem mají už oba hlavní konkurenti Primy: Česká televize a Nova. Pamětníci si jistě vzpomenou, jak Vladimír Železný ve Volejte řediteli „přeskakováním“ z jednoho studia do druhého názorně ukazoval divákům, co je čeká o přestávkách během přenosů hokejového šampionátu, který tehdy Nova vysílala. Na Kavčích horách tuhle specialitu používají třeba při volbách (přede dvěma týdny i v Událostech).

Prima však bude jako jediná česká televize vysílat virtuálně celou hlavní zpravodajskou relaci. Pro inspiraci nemusela chodit daleko. Stejné virtuální studio od letošního roku používá také veřejnoprávní Slovenská televize. Není tajemstvím, že šéf zpravodajství Primy Jiří Závozda byl tuhle technickou vychytávku v Bratislavě osobně omrknout.

(REFLEX 47, 18.11.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home