potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

úterý, prosince 14, 2004

CME nemá zájem o Polsko a Maďarsko?

Společnost CME v současné době neuvažuje o vstupu na polský a maďarský mediální trh. Tyto dvě země společně s Rakouskem přitom CME chybí k tomu, aby měla zastoupení v celé střední Evropě. Generální ředitel CME Michael Garin na pondělní tiskové konferenci ke vstupu firmy do TV Nova prohlásil, že v Maďarsku „není a v nejbližší době ani nebude televize na prodej“, zatímco v Polsku budou k dispozici pouze menšinové podíly v obou celoplošných komerčních stanicích Polsat a TVN.

Zatímco Polsat hodlá jednorázově odprodat 33-procentní podíl, TVN nedávno vstoupila na varšavskou burzu, jejímž prostřednictvím bude obchodovat asi 40-procentní podíl. Milan Šmíd k tomu na své Louči poznamenává: „Osobně si myslím, že bez Polska středoevropské mediální impérium nikdy nebude kompletní. Navíc CME jako perspektivní směr expanze uvádí také Rusko. Když jsem se dodatečně po tiskovce zeptal, do jaké míry může být Rusko pro CME perspektivní, Michael Garin odpověděl opatrně: Pokud by sem CME vstoupila, pak jako nepolitická, zábavná a menšinová televize.“

P.S.: Tyto pěkné grafy v dnešním vydání polského deníku Gazeta Wyborcza ukazují, jak si CME vede v jednotlivých evropských zemích.

0 Comments:

Okomentovat

<< Home