potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

úterý, prosince 14, 2004

Šéf CME Michael Garin se setkal se zaměstnanci Novy; Vávra se nevrátí

Michael Garin, generální ředitel americké společnosti CME, staronového majitele televize Nova, se dnes dopoledne setkal se zaměstnanci této televize. V doprovodu šéfa Novy Petra Dvořáka prohlásil, že CME na Nově nechystá žádné převratné změny a umožnil jednotlivým zaměstnancům, aby se ho po oficiální části mohli na cokoli zeptat. Dvořák během schůzky se zaměstnanci prohlásil, že návrat bývalého šéfa zpravodajství Novy a později ČNTS Jana Vávry do Novy je „absolutně vyloučen“.

Garin přišel ve svetru

„Bylo to příjemné setkání. Pan Garin přišel v manžestrácích, košili a svetru, držel v ruce hrnek s čajem, takže to bylo spíše takové neformální,“ řekl RadioTV zdroj z Barrandova, který se schůzky přímo účastnil. Garin zaměstnancům vysvětlil, že CME nechce měnit úspěšnou programovou strukturu Novy, ani se mstít za situaci, ke které došlo v srpnu 1999, kdy některé tváře Novy opustily Měšťanskou besedu a CME ovládanou servisní organizaci ČNTS, aby pomohly Vladimíru Železnému rozjet „novou Novu“ na Barrandově. „Potom vyzval ty, kteří mají další dotazy, aby za ním přišli. Někteří lidé toho využili,“ sdělil zdroj.

Garin již na pondělní tiskové konferenci o vstupu CME do Novy prohlásil, že firma nechystá na Barrandově žádné personální zemětřesení. Se zástupci současného managementu vy včetně programové ředitelky Libuše Šmuclerové CME jednala již v neděli večer po podepsání smlouvy o koupi televize. Podle Šmuclerové šlo o „dlouhý a korektní rozhovor“, z něhož vyplynulo, že nadále povede program Novy. Rovněž generální ředitel stanice Petr Dvořák zůstane ve své funkci přinejmenším do poloviny příštího roku, kdy bude proces prodeje Novy definitivně završen. Poté ale nelze vyloučit větší personální přesuny.

Návrat Jana Vávry je vyloučen

Michael Garin ale dnes na setkání se zaměstnanci Novy řekl, že se CME nechystá přivést řadu lidí „zvenku“. Kromě Jana Vávry, který CME formálně zastupoval v řadě právních sporů s Vladimírem Železným a CET 21, by v úvahu připadal například bývalý programový ředitel Novy a posléze celé CME Petr Sládeček či někdejší šéfka výroby na Nově a pozdější ředitelka televize Prima Kateřina Fričová. Sládeček však nyní působí ve společnosti Febio a příští týden hodlá veřejnosti představit projekt Febio TV, s nímž se firma zúčastní výběrového řízení na licence pro digitální televizi a Fričová vede rádia Frekvence 1, Evropa 2 a mediazastupitelství Regie Radio Music. Kromě toho se podílí na projektu kabelového teleshoppingového kanálu TOP TV.

CME by měla být v Nově zastoupena třemi členy v představenstvu společnosti TV Nova Holdings se sídlem v Nizozemí. Tato firma ovládá společnost Vilja, jejímž prostřednictvím finanční skupina PPF (podle svého tvrzení) kontrolovala 52 procent licencované společnosti CET 21, dále pak servisní organizaci Česká produkční 2000 a firmu Mag Media 99, která prodává reklamní čas na Nově. Jediným českým zástupcem v představenstvu TV Nova Holdings bude někdejší šéf MEF Holdingu a České produkční Jiří Šmejc, který od letošního roku figuruje ve vedení PPF.

(RadioTV.cz, 14.12.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home