potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

úterý, prosince 14, 2004

Šmuclerová: Zůstávám programovou ředitelkou

Noví majitelé mi vyjádřili podporu, říká programová ředitelka TV Nova Libuše Šmuclerová.

LN: Jak vnímáte návrat CME do televize Nova?
Myslím, že vzhledem k tomu, že Nova je v soukromých rukou a pohybuje se v tržním prostředí, je celkem logické, že se její majitelé mohou postupem doby měnit. Tato okolnost byla možná a dokonce očekávatelná, takže mě to příliš nepřekvapuje.

LN: Očekáváte v této souvislosti nějaké personální změny?
S novými majiteli Novy jsem měla v neděli večer poměrně dlouhý rozhovor, ze kterého vyplynulo, že v televizi nechystají žádné personální zemětřesení. Byl to velmi korektní rozhovor.

LN: Neobáváte se tedy, že by se CME zbavovala lidí, kteří před pěti lety opustili ČNTS a začali vysílat novou Novu z Barrandova?
Ono to nebylo tak, že by odešlo několik lidí, před lety se zvedla skoro celá Nova. Musíme si zvykat na to, že majitelé se mohou měnit, a zvlášť v médiích to bývá celkem častý jev.

LN: Programovou ředitelkou Novy tedy zůstáváte?
Ano.

LN: Jak se vstup CME do Novy projeví na jejím programu?
Kladete mi tuto otázku v době, kdy na toto téma ještě neproběhla žádná jednání, takže je předčasná. Z nedělního rozhovoru s novými majiteli je ale patrné, že jim půjde o úspěch Novy a že mají zájem na jejím rozvoji.

LN: Za ČNTS vyráběla Nova podstatně více původní tvorby, po odchodu Vladimíra Železného se k této tvorbě vrací. Očekáváte od CME větší podporu původní dramatické tvorby?
My jsme vždycky vyráběli okolo 40 až 42 procent původní tvorby, jde jen o strukturu. Každá televize ví, že vlastní tvorba je většinou hodně sledovaná, takže v ní budeme pokračovat.

LN: Budete nadále pro nákup zahraničních pořadů využívat společnost AQS, nebo budete akvizice nakupovat společně přes CME?
Na to teď neumím odpovědět.

LN: Nova nedávno prodala značný podíl ve slovenské televizi Joj, ale nadále jí zůstává asi 10 procent a dodává jí některé pořady. CME na Slovensku provozuje přímou konkurenci Joj, televizi Markíza. Znamená to, že spolupráce Novy a Joj skončí?
Myslím, že to je spíš otázka na majitele než na mě (generální ředitel Novy Petr Dvořák na včerejší tiskové konferenci řekl, že PPF je připravena po dohodě se CME podíl v televizi Joj prodat, pozn. red.)

(Lidové noviny, 14.12.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home