potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

středa, prosince 01, 2004

Regiony nás podrazily, říká šéf Primy

PRAHA – Je to útok na televizi Prima a náš projekt krajských televizí RTV Galaxie, říká o skupování regionálních televizních studií agenturou RTA generální ředitel Primy Martin Dvořák.

Agentura RTA Jaroslava Berky skupuje regionální televize, které se připojují do vysílání Primy a chce z nich vytvořit celostátní zpravodajskou síť. Proč to samé už dříve neudělala Prima?
My jsme o tom s regiony poměrně dlouho jednali. Dokonce jsme se domnívali, že jsme se už s některými z nich domluvili. Pak ale přišel někdo jiný, pravděpodobně s jasným úmyslem poškodit nás a některé regiony naši předchozí dohodu popřely a začaly spolupracovat s ním.

Proč myslíte, že to ty televize udělaly?
Domnívám se, že to je součást konkurenčního boje, nikoli chuť budovat kvalitní regionální televize. Klíčovou roli určitě hrála cena, kterou jim nabídli.

Jakým způsobem to naruší váš projekt krajských televizí RTV Galaxie?
Nijak, jenom budeme muset budovat nová studia. Teoreticky se nám to může prodražit, na druhou stranu si ale myslím, že kromě „našich“ připojovaných regionů existují i jiná studia, která budou schopna nám dodavatelsky zajišťovat kvalitní regionální zpravodajství.

Jaroslav Berka odhaduje počáteční investici do své sítě RTA na sto milionů korun. Jaké náklady předpokládáte u RTV Galaxie?
Investice budou určitě v řádu milionů a desítek milionů korun, zejména do technického a technologického zařízení. Máme to už přesně spočítáno.

Jaké budou měsíční provozní náklady této sítě? Berka tvrdí, že u něj to bude od 500 do 700 tisíc měsíčně pro jedno studio.
Myslím si, že měsíční provozní náklady by měly být do deseti milionů korun měsíčně pro celou síť.

Berkova RTA chce zaměstnávat přibližně 100 až 120 lidí. Kolik zaměstnanců bude mít síť RTV Galaxie?
Bylo by ideální, kdybychom z relativně velké části pracovali na principu externích spolupracovníků. Konkrétní číslo nejsem schopen odhadnout.

Budete od studií, které skoupil pan Berka, nadále odebírat regionální příspěvky do svého Zpravodajského deníku?
V žádném případě. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by se měla zamyslet, jestli je normální, když člověk spřízněný s naším přímým konkurentem skupuje studia, která mají právo vysílat na kmitočtech Primy. Jestli za tím není jiný záměr, než se veřejně deklaruje.
Pevně doufám, že se tím Rada bude hluboce zabývat.

(Krajské noviny Pardubice, 1.12.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home