potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, prosince 02, 2004

Těší se Týden na Týždeň?

Je těžké vymyslet název pro zpravodajský časopis? A nakolik se může vydavatel inspirovat ze zahraničí, aniž by jej čtenáři podezřívali z plagiátu? Na Slovensku se každým dnem očekává start nového zpravodajsko-společenského časopisu Týždeň, který připravuje parta bývalých redaktorů názorového týdeníku Domino fórum. Povede je někdejší šéfredaktor Domina Štefan Hríb.

O názvu nového titulu a jeho vydavateli se dlouho nic nevědělo. Redakce rozkryla karty teprve nedávno, když Štefan Hríb požádal slovenský patentový úřad o registraci ochranné známky Týždeň. V polovině listopadu pak obchodní rejstřík zapsal bratislavskou firmu W Press, v níž je Hríb místopředsedou představenstva. V dozorčí radě sedí mj,. sociolog Fedor Gál, bývalý disident a „otec zakladatel“ televize Nova.

Týždeň není tak špatný název. Co na něj ale řekne šéfredaktor českého Týdne Dalibor Balšínek? Nabízí se dvě možnosti: buď si vydavatel Týdne název časopisu dostatečně neochránil, nebo na novém projektu nějakým způsobem participuje. Osobně se domnívám, že A je správně.

(REFLEX 49, 2.12.2004)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home