potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, ledna 06, 2005

Byl Ronald Lauder v Praze?

Na Štědrý den v poledne mi přišla zajímavá vánoční esemeska: „Dobrý den. Právě čtu Váš článek Poslední rána (Reflex 52-53/04, o prodeji TV Nova americké společnosti CME) a chtěl bych Vám opravit jednu chybu. R. Lauder se jednání s PPF zúčastnil. Přiletěl na několik hodin. Schůzka se odehrála v pražském hotelu. Přeji Vám a celé redakci hezké vánoční svátky.“ Neznámé číslo.

Přehrál jsem si znovu kazetu z tiskovky 13. prosince, kde generální ředitel Novy Petr Dvořák společně s šéfem CME Michaelem Garinem odpovídali na dotazy k průběhu mnohaměsíčních jednání o prodeji Novy a pročetl kvanta článků a rozhovorů z následujícího týdne. O Lauderově návštěvě v Praze ani zmínka. Jednání se sice měl zúčastnit, ale v zahraničí a při té příležitosti se měl poprvé osobně setkat s šéfem PPF Petrem Kellnerem.

Ptáte se, jestli jsem na to neznámé číslo zavolal? Samozřejmě. Nebudu jmenovat, ale zdroj je důvěryhodný. Lauder podle něj do Prahy přiletěl tajně tři měsíce před oznámením prodeje Novy na jediný den. Triumf se tedy konal.

(REFLEX 1, 6.1.2005)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home