potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, ledna 13, 2005

Glosář J.P.

TSUNAMI SPECIÁL. Polská verze amerického zpravodajského časopisu Newsweek vydala na Nový rok speciální číslo věnované přírodní katastrofě v jižní Asii. Časopis o 36 stranách vyšel vedle klasického čísla a zaměřil se mj. na osudy polských turistů. Na titulní straně nebyl Karel Gott ani hromada mrtvol v naplaveninách.

NENÍ INFO JAKO INFO. Rozhlasový guru Michel Fleischmann spustil provizorní vysílání pražského zpravodajského Info rádia (viz RX 49/04). Ještě před několika měsíci přitom zuřil spor o značku Info, protože pod stejným názvem v Praze vysílá sesterská stanice rádia Impuls. Vše ale skončilo smírem, protože impulsácké Info přitvrdilo a přejmenovalo se na Rock Zone.

ŠTĚDRÝ SADDÁM? Američtí vojáci objevili v Bagdádu kazetu, na které je zachycená schůzka bývalého ředitele katarské zpravodajské televize Al-Džazíra Mohameda Al-Aliho s Udajem Husajnem, synem někdejšího iráckého prezidenta Saddáma Husajna. Podle Financial Times měl Ali prohlásit, že Al-Džazíra je „Husajnův kanál“ a za to dostal peníze na výrobu pořadů. Psal se březen 2000. Taky se vám to zdá být tak hodně pravděpodobné?

(REFLEX 2, 13.1.2005)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home