potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, ledna 06, 2005

Osmý den (mediální)

DRSNÁ REALITA. Polská televize TVN začala vysílat reality show There’s Something About Miriam, v níž šest mladíků usiluje o přízeň pohledné dvaadvacetileté Mexičanky Miriam. Až na úplný závěr se dozví, že jde o transsexuála. V Británii to soutěžící „nevydýchali“ a zažalovali jak producentskou společnost Endemol, tak televizi Sky, která pořad vysílala. Jak přijme Miriam silně katolické Polsko?

BEZ NOVY. Stovky pražských a středočeských domácností by měly být touto dobou bez příjmu TV Nova. Její generální ředitel Petr Dvořák totiž před vánočními svátky oznámil, že se Nova stáhne ze zkušebního digitálního vysílání, aby tak mediální radu donutila k odsouhlasení její žádosti o zařazení do digitálního multiplexu A, vymezenému České televizi a Českému rozhlasu. Gratulujeme!

RUSOVÉ NEMAJÍ ŠANCI. Ukrajinská vysílací rada zamítla žádost rozhlasové stanice Hlas Ruska o licenci pro celoplošné vysílání na středních vlnách. Známé ruské rádio zatím vysílá pouze v Kyjevě a postupně chtělo svým signálem pokrýt celou Ukrajinu. Oranžovou revoluci si rozvracet nenecháme!

TV PAPRIKA EXPANDUJE. Maďarská gurmánská televize Paprika začne od příštího týdne vysílat také v Česku a na Slovensku. Nabídne ji kabelová společnost UPC. Podle tiskových materiálů jde o jedinou gastronomickou televizi ve střední Evropy. To by v tom byl čert, aby nějaký Čech nevymyslel TV Knedlo, vepřo zelo.

(REFLEX 1, 6.1.2005)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home