potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, března 24, 2005

Co vadilo Slunci v duši

„Začátkem dubna se půjdu zaregistrovat na pracovní úřad. Nebude to jednoduché, mám pětičlennou rodinu a televizní plat byl můj jediný příjem,“ prohlásila čtyřnásobná televizní rosnička Ján Zákopčaník ke svému dobrovolnému odchodu z České televize. Šéfredaktor zpravodajství Michal Petrov prý ostřílenému moderátorovi nabídnul tak hrozné pracovní podmínky, že ho v podstatě z televize vyštval.

Nejsem asi jediný, koho zajímá, jak strašné musely být ony pracovní podmínky, že Zákopčaníkovi zkalily slunce v duši. Z České televize ale lezou informace jako z chlupaté deky. Oficiální cestou se novinář obvykle nedozví nic konkrétního. Zato neoficiálně, byť anonymně, to jde mnohem rychleji. Velmi dobře informovaný zdroj prozradil, že Zákopčaníkovu odchodu předcházelo ukončení spolupráce s externí moderátorkou počasí Martinou Lacinovou.

Společně s Lacinovou pracovalo v ČT pět moderátorů počasí a zbylí čtyři si museli rozdělit služby. Zákopčaník však odmítal nejméně oblíbené ranní vysílání. Nejprve se vzdal vedení redakce počasí (od 1. dubna ji vede Taťána Míková), později dokonce navrhoval, že bude pro televizi pracovat pouze na poloviční úvazek, jen aby nemusel ráno do práce. Když po něm šéfredaktor Petrov chtěl potvrzení, že ranní služby nemůže absolvovat ze zdravotních důvodů, podal z televize výpověď. Ale že měl ty pracovní podmínky hrozné, co?

(REFLEX 12, 24.3.2005)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home