potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, března 17, 2005

Jak se stát členem Rady České televize

Založte občanské sdružení, nejlépe takové, co v názvu obsahuje slovo „koncesionář“ nebo „veřejnoprávní“. Bohatě ale postačí nějaká organizace zaměřená na kulturu, proti násilí v televizi nebo pro podporu jakékoli menšiny. Hlavně ho nezapomeňte registrovat u ministerstva vnitra! Zřiďte internetové stránky. Podepisujte se jako člen toho sdružení, ale pozor – nemůžete být funkcionář, to zákon nedovoluje.

V patřičný čas začněte psát úvahy o tom, zda Česká televize plní své (veřejnoprávní) poslání. Postarejte se, aby se objevily v takových médiích, kde neuniknou pozornosti poslanců. Zpočátku postačí některé internetové deníky. Buďte patřičně kritičtí a nabídněte nějaké řešení. V žádném případě ale nekritizujte politický vliv na ČT, zvláště pak ne způsob, jakým se v parlamentu handrkuje o výši koncesionářských poplatků. Spíše se zaměřte na skuliny, kudy by z televize mohly utíkat peníze. Vždyť se pořád ještě dá ušetřit, tak nač zvyšovat poplatky!

Až si tohle všechno ujasníte, postarejte se, aby příslušná organizace včas zaslala vaši přihlášku volebnímu výboru Poslanecké sněmovny. Rada ČT má patnáct členů a každé dva roky se třetina obměňuje. Za měsíc končí funkční období pěti radních. O jejich místo se uchází 28 kandidátů, mezi kterými je i řada zasloužených mediálních radních. Škoda že sdružení, která je nominovala, jejich někdejší regulačně-mediální kariéru nepamatují. Hlavně že splní svůj účel.

(REFLEX 11, 17.3.2005)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home