potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

pátek, dubna 01, 2005

Dvě miliardy za SuperStar

Simon Fuller, autor televizního formátu Pop Idol (u nás známého jako Česko hledá SuperStar), prodal svoji produkční společnost 19 Entertainment. A tak zatím co televize Nova hledá druhou českou SuperStar, práva na tuto soutěž se zvolna přesunula k americké firmě CFX, která za ně zaplatila pohádkových 81,5 milionu dolarů – tedy necelé dvě miliardy korun.

Jak už to u podobných obchodů bývá, ani v tomto případě Fuller neinkasoval celou částku najednou. Na účet mu zatím doputovalo 64,5 milionu dolarů (půl druhé miliardy korun). Další dva miliony USD dostal v formě akcií firmy, která ovládá CFX. Zbylou částku má získat později buď přímo v dolarech nebo ve formě akcií CFX. Pro Fullera to je jistě pohádkový obchod, ale že by to nějakým zásadním způsobem změnilo jeho život, se říci nedá. Tvůrce a někdejší manažer dívčí skupiny Spice Girls rozhodně nepatří mezi nějaké chudáky. Jeho firma 19 Entertainment kromě produkce SuperStar také zastupovala některé finalisty této soutěže, například první světovou SuperStar Willa Younga, Garetha Gatese a Kelly Clarkson. Kromě toho produkuje ještě další televizní formáty a loni podepsala kontrakt na mediální zastupování rodiny fotbalisty Davida Beckhama.

Ani americká CFX není ve světě showbyznysu úplně neznámá: nedávno koupila většinový podíl ve společnosti, která spravuje majetek po Elvisu Presleym. Pro Fullera obchod neznamená, že by se ze SuperStar definitivně stáhl. CFX mu nabídla manažerskou pozici, z níž by měl ovlivňovat plánování a realizaci kreativní strategie firmy. Inu, úspěšné lidi je třeba využít.

(REFLEX 13, 31.3.2005)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home