potucek@reflex.cz GSM +420 606 222 928 CS společenský týdeník REFLEX

čtvrtek, dubna 07, 2005

Glosář J. P.

PŘERUŠOVANÝ HOKEJ. Ať se snažím sebevíc, nechápu smysl komerčních přestávek na ČT2 během přenosů hokejové extraligy. Myslel jsem, že do nich patří – podobně jako na amerických televizních kanálech – pěkně „mastné“ reklamní spoty a ne upoutávky na pořady Dohráno a podobně. Nebo se snad mýlím?

Z PAPEŽE SE NESTŘÍLÍ. Slovenská biskupská konference hodlá zažalovat deník Sme, pokud se veřejně neomluví za kreslený vtip o papeži Janu Pavlu II. Kreslíř Shooty na něm odhaluje pozadí velikonočního výstupu Svatého otce před věřícími na svatopetrském náměstí ve Vatikánu: z okna mává figurína na tyči ovládaná dvěma kněžími. Nebylo to ale symbolické?

SCHIZOFRENNÍ NOVA. Jako by se na Barrandov vrátil duch doktora Železného: TV Nova se rozhodla blokovat televizní frekvence potřebné pro spuštění digitálního vysílání, protože prezident podepsal zákon, který umožní ČT vysílat hned čtyři televizní programy, aniž by musela žádat o licenci jako komerční televize. Je to poněkud krátkozraké řešení: na blokovaných vysílačích by totiž měly vysílat i další čtyři tematické kanály, o jejichž licenci žádá právě Nova. Opravdu je chce?

(REFLEX 14, 7.4.2005)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home